Montaż okien, o czym pamiętać

Montaż okien wymaga doświadczenia i kompetencji wykonawcy, a prawidłowe osadzenie okna jest tak samo ważne, jak i jego parametry. Standardowo okna kotwiczy się do ścian, a powstałe szczeliny wypełnia się pianką uszczelniającą. Od pewnego czasu jednak zalecany jest montaż przy użyciu piany i taśmy paroprzepuszczalnej i paroszczelnej.

 

Montaż warstwowy, zwany ciepłym

 

Montaż warstwowy okien jest obecnie standardem, który pozwala w dużym stopniu poprawić parametry izolacyjne w miejscu styku okna z murem. Polega to na dodaniu dwóch warstw izolacyjnych: wewnętrznej i zewnętrznej. Pamiętając o tym, że warstwa zewnętrzna musi być paroprzepuszczalna, ale zabezpieczająca przed dostawaniem się wody podczas ulewnych deszczy, a wewnętrzna musi być paroszczelna. Jest to ważne, ponieważ tylko sucha warstwa izolacji zapewni ochronę przed przemarzaniem i pleśnią.

Miejsce styku okna ze ścianą jest miejscem szczególnie narażonym na utratę ciepła i osadzanie się wilgoci, dlatego tak bardzo ważne jest jego uszczelnienie.

Elementy izolacji:
  • Uszczelnienie zewnętrzne, czyli taśma paroprzepuszczalna, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym wyprowadzaniu jej na zewnątrz;
  • Warstwa środkowa, czyli pianka montażowa — izolator termiczny i akustyczny;
  • Uszczelnienie wewnętrzne, czyli taśma paroszczelna, stanowiąca ochronę dla warstwy środkowej, uniemożliwiająca przenikanie pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku do izolacji termicznej.

Należy pamiętać, że taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne, np. tremco illbruck, posiadają inne wymogi montażowe, niż pianka poliuretanowa i można je zamocować tylko do gładkiego, suchego i równego podłoża.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/
sylikon uniwersalny expert line

Dojazd: