Sztukateria ścienna i sufitowa — montaż

Możliwości wykończenia ścian i sufitów jest wiele. Jednym z nich są ozdobne, styropianowe listwy przysufitowe.

W każdym wnętrzu tak naprawdę można zastosować styropianowe dekoracje. Nie ma znaczenia czy jest ono nowoczesne, czy klasyczne, pasują do każdego i służą do wykańczania ścian w miejscach narażonych na częstsze zabrudzenia. Można montować je jako dekoracje ścienne, a także jako element podkreślający obrazy czy lampy.

Jak montować sztukaterię

Jeśli montujemy listwy przysufitowe to najważniejsze jest, aby precyzyjnie dociąć narożniki. Najlepiej docinać je piłką o drobnych ząbkach korzystając przy tym ze skrzynki uciosowej.
Dużym ułatwieniem jest kupno gotowych naroży. Wówczas najpierw montujemy gotowe naroża, a dopiero potem resztę listew.
Jeśli chcesz malować listwy, zrób to przed ich montażem. Unikniesz m.in. zacieków z farby.

W momencie, kiedy masz już pomalowane i docięte listwy, przystępujemy do ich montowania. Listwy styropianowe montujemy przy użyciu specjalistycznego kleju, np. klej Isum Magnum, który przeznaczony jest do styropianu.

Przy montażu listew przysufitowych klej isum nakładamy tylko na krawędzie, natomiast jeśli chodzi o listwy ozdobne, to klej nakładamy na całą powierzchnię styku z sufitem lub ścianą.
Sztukaterię należy do klejonej powierzchni docisnąć. Jeśli dekorację montujemy na ścianie, należy wcześniej ołówkiem przy użyciu poziomicy zaznaczyć sobie miejsce montażu. Nadmiar kleju usuwamy za pomocą wilgotnej gąbki.
Kiedy skończymy, pozostałe szczeliny wypełniamy klejem lub szpachlą.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/
sylikon uniwersalny expert line

Dojazd: