Dlaczego warto stosować zbiorniki buforowe

Zbiorniki buforowe zwane także akumulacyjnymi stosowane są jako elementy wspomagające systemy grzewcze od wielu lat, choć w naszym kraju zyskują dopiero popularność. Klienci doceniają ich zalety takie jak wysoką wydajność, generowanie oszczędności oraz funkcjonalność, jaką oferują. Warto zatem dowiedzieć się co to takiego jest zbiornik buforowy CO i jakie korzyści może przynieść jego zainstalowanie we własnym domu.

 

Podstawowe informacje

 

Zbiornik lub zasobnik buforowy Noel to nic innego jak specjalnie przygotowany pojemnik do magazynowania wody. Jest on połączony z systemem grzewczym w danej nieruchomości. Zadanie, do jakiego zostały stworzone te urządzenia to akumulacja wody, która może być podgrzana przez kocioł, kominek z płaszczem wodnym lub panele słoneczne. Zbiorniki buforowe utrzymują jej temperaturę oraz rozprowadzają ją do odbiorników, gdy zachodzi potrzeba ogrzania konkretnych pomieszczeń lub całego domu. Zastosowana w trakcie budowy powłoka izolacyjna, ogranicza jakiekolwiek straty ciepła do minimum, dzięki czemu może być ono skutecznie i wydajnie oddawane przez długi czas.

 

Kiedy warto zastosować zasobnik buforowy

 

Zbiornik buforowy CO najlepiej sprawdzi się w domach, gdzie zainstalowane są kominki z płaszczem wodnym, które charakteryzują się zmiennym poziomem dostarczania energii. Bufor magazynuje ciepłą wodę, co ogranicza konieczność ciągłego dokładania opału do paleniska. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i oszczędne, szacowane spalanie drewna lub węgla spada o około 30 procent.

 

Klienci poszukujący prostych w obsłudze rozwiązań także powinni zainteresować się buforami Noel. Nie wymagają one obsługi ani ręcznego uruchamiania. Zautomatyzowany mechanizm uwalnia gorącą wodę w odpowiednim momencie, po czym znowu rozpoczyna proces jej akumulacji.

 

Bezpieczny i oszczędny sposób ogrzewania

 

Zbiornik buforowy to także gwarancja bezpieczeństwa całego systemu grzewczego. Zastosowanie tego rozwiązania zapobiega przegrzaniu się głównego kotła i zagotowaniu się wody, co jest dość częste w przypadku podłączenia komika bezpośrednio do źródła ciepła, gdy następuje przerwa w dostawie prądu lub pojawia się inna awaria.

 

Bufory Noel pozwalają na wykorzystanie pełnej mocy kotłów działających w obrębie danej instalacji. Umożliwiają stałą eksploatację przy wysokich temperaturach. Dzięki temu nie dochodzi do słabszego spalania opału ani uszkodzeń poszczególnych komponentów. Zapobiega to także osadzaniu się niebezpiecznych substancji w kominie. Wszystko to prowadzi do wydłużenia żywotności całego systemu i zwiększenia jego sprawności.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://www.noel.pl/