Folie okienne, do czego służą?

Folie okienne  są wykorzystywane do uszczelniania  szczelin montażowych  zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Najczęściej stosuje się je do podczas montażu oraz uszczelniania okien, rynien, drzwi, kominów, elementów porycia dachowego, elewacji czy rur. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii, każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Wśród nich można wymienić m.in. folie pogodowe, folie EPDM, folie okienne DUO czy folie butylowe.

  • Folia pogodowa – stosuje się ją w obszarze elewacji, a jej zadaniem jest chronić przed zjawiskami atmosferycznymi takimi jak: wiatr, woda czy powietrze poprzez zaklejenie szczelin.
  • Folia EPDM – świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, dlatego wykorzystuje się ją w przemyśle budowlanym do uszczelniania złączy konstrukcyjnych, oraz jako element przegrody budowlanej. Wyróżnia się dwa rodzaje folii EPDM: do użytku na zewnątrz ME220 oraz wewnątrz ME210.
  • Folia DUO – stworzona do uszczelniania szczelin montażowych przy oknach zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Ogromną zaletą tej folii jest fakt, że przez cały rok reaguje z otaczającą wilgocią.
  • Folia butylowa – bardzo wytrzymała folia wykorzystywana do uszczelniania okien, a także jako taśma natynkowa. Taśma jest samoprzylepna, plastyczno-elastyczna, którą charakteryzuje mocna przyczepność w połączeniu z gruntem.

Sprawdź ofertę: folie okienne sklep internetowy