Systemy natryskowe – niezawodna izolacja dachów

 

Izolacja dachu jest bardzo ważną kwestią, kiedy podejmuje się decyzję o budowie czy termomodernizacji budynku.  Oczekuje się wtedy, że wnętrze budynku zawsze będzie suche, przytulne i ciepłe, a rachunki mimo upływu lat jak najniższe. Projektanci budynków energooszczędnych oraz inwestorzy przywiązują ogromną uwagę do izolacji dachu.

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań efektywnej izolacji dachów są systemy natryskowe – czyli poliuretanowa pianka natryskowa. Pianka ta w porównaniu z innymi materiałami służącymi do izolacji dachów posiada jeden z najniższy współczynników przewodzenia ciepła. Jest ona bardziej wytrzymała, np. na ściskanie, dzięki czemu dach otrzymuje dodatkowe wzmocnienie.

Istotne jest też to, że podwyższona wytrzymałość dachów nie ma wpływu na właściwości izolacyjne czy koszt materiału. Mimo mniejszych grubości, właściwości izolacyjne pianki są równie dobre, jak pozostałych materiałów izolacyjnych. Dodatkowo ze względu na swoją niską wagę, pianka natryskowa nie obciąża całej konstrukcji budynku. Pianka zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne mimo upływu lat i zmieniających się warunków atmosferycznych. Do jej zalet zaliczyć należy również doskonałą przyczepność do różnych materiałów budowlanych oraz wysoką wydajność.

Systemy natryskowe wyróżnia szybkość ich aplikacji na dużych powierzchniach oraz to, że podczas natrysku pianka zwiększa swoją powierzchnię kilkukrotnie w ciągu kilku sekund, izolując powierzchnię dokładnie wypełniając praktycznie każdą szczelinę, łącze i wolne przestrzenie eliminując mostki termiczne.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
systemy natryskowe

Dojazd: