Inhibitor korozji – jak działa i dlaczego warto go stosować?

Inhibitor korozji to specjalny środek chemiczny ograniczający szybkość, z jaką  następuje korozja w materiałach instalacji, narażonych na kontakt z wodą. Ma to istotne znaczenie szczególnie w instalacjach grzewczych czy wodociągowych. Jeśli szukasz więc rozwiązania nie tylko wydłużającego żywotność instalacji, ale przede wszystkim bezpiecznego, warto szerzej przyjrzeć się temu środkowi.

Zasada działania inhibitora korozji

Sposób działania inhibitorów korozji polega na utworzeniu warstwy ochronnej na powierzchni materiału, dzięki której proces niszczenia instalacji na skutek korozji jest w znacznym stopniu ograniczony. Warunkiem utrzymania warstwy ochronnej jest stała obecność inhibitorów w instalacji. Dzięki temu w instalacjach nie odkładają się osady, kamień ani też zanieczyszczenia o charakterze biologicznym. Przeciwdziała to blokowaniu się zaworów i innej armatury stosowanej w instalacjach grzewczych. Zadaniem inhibitorów jest też regulacja pH wody, ponieważ zbyt kwaśny lub zasadowy odczyn wody wpływa na szybkość korozji.

Stosowanie inhibitorów korozji

Ilość inhibitora powinna być precyzyjnie dobrana i cały czas taka sama w instalacji. W przypadku nowych instalacji  zaleca się stosować 1 l inhibitora na 100 l wody, zaś w przypadku wymiany wody ilość ta powinna wynosić 0,7 l na 100 l wody. W razie ubytku wody z instalacji należy uzupełnić ilość produktu w stosunku 0,7 do 100. Wprowadzenie inhibitorów korozji można zrobić za pomocą naczyń zbiorczych lub za pomocą inżektora. Innym sposobem jest po prostu wlanie preparatu do instalacji.

Popularne tagi : powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji

Dojazd: