Naprawa okien Dopczyce – kiedy konieczna wymiana okna a kiedy wystarczy naprawa?

O ile korzystając z samochodu pamiętamy o regularnych naprawach i serwisie o tyle użytkując okna zapominamy o ich regularnym czyszczeniu, konserwacji okuć i uszczelek. W efekcie poszczególne elementy okna zaczynają szybciej niszczeć, tracą szczelność i ich funkcjonalność w codziennym użytkowaniu zawodzi. W wielu przypadkach na całe szczęście, okazuje się, że konieczna jest tylko naprawa okien aby odzyskały one swą dawną funkcjonalność.

Naprawa okien – zanieczyszczenie ramy i okuć

Zwłaszcza po przeprowadzanych remontach w szczelinach okiennych gromadzą się wszelkiego rodzaju pyły, gruz i śmieci. Ich zaleganie powoduje problem z zamknięciem okna. Na silę domykając okno doprowadzimy do uszkodzenia ramy. W tym przypadku dokładne wyczyszczenie rozwiąże problem. Jeśli okna są czyste a problem i tak istnieje należałoby sprawdzić i wyregulować okucia okienne. Źle wyregulowane okucia będą powodować niedomykanie i tworzenie mikroszczelin, przez które dostawać się będzie wilgoć. W tych przypadkach naprawa okien rozwiąże problem.

Uszkodzenie szyby

Produkowane obecnie okna dwu i trzyszybowe są ze sobą zespolone a pomiędzy nimi umieszczony jest gaz szlachetny, głownie argon. Jeśli dojdzie do pęknięcia gaz się ulatnia a okno traci swoje właściwości izolacyjne. W tym przypadku naprawa okna nie będzie ograniczać się do wymiany uszkodzonej szyby lecz wymiany całego skrzydła. W takim przypadku bez pomocy fachowca się nie obejdzie.

Sprawdź pełną ofertę naprawa okien Dopczyce.