Inhibitor korozji

Korozja nie jest pozytywnym zjawiskiem, dlatego warto go unikać. Jest to proces, który stopniowo prowadzi do niszczenia materiałów metalowych, zachodzący pomiędzy powierzchnią elementu, a otaczającym go środowiskiem. Jest kilka rodzajów tego procesu:

  • reakcja chemiczna
  • proces elektrochemiczny
  • proces mikrobiologiczny
  • proces fizyczny

W zależności od rodzaju elementów łączących produkty metalowe oraz kilku innych czynników, zmienia się tempo rozwoju korozji w miejscach szczególnie narażonych na niszczenie. Dlatego też w czasie planowania transportu metalu,  aspekty te muszą zostać uwzględnione, by zapewnić pełną ochronę antykorozyjną.

Jaki produkt sprawdzi się, jako zabezpieczenie antykorozyjne

Podczas transportu, warto wziąć pod uwagę inhibitor korozji, który jest związkiem chemicznym i skutecznie hamuje rozwój oraz przebieg procesów niszczenia powierzchni metalowych. Dzięki wykorzystanej technice, inhibitor zapewnia zmniejszenie tempa powstawania korozji przez warunki, w których materiał metalowy jest magazynowany. Ten środek antykorozyjny, tworzy warstwę ochronną na jego powierzchni.

Firma z produktami antykorozyjnymi

Excor jest renomowaną firmą, która zajmuje się zarówno produkcją, jak i sprzedażą materiałów antykorozyjnych. W ofercie znajdziemy m.in.: inhibitor korozji VCI ZERUST®/EXCOR®, folię antykorozyjną, a także smary lub oleje. Każdy produkt zapewnia doskonałą ochronę przeciwkorozyjną w zamkniętych pomieszczeniach metalowych, np. w obudowach urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Inhibitora korozji umieszcza się w zamkniętej obudowie, następnie przez specjalną kapsułę zaczyna wydostawać się do otoczenia niewidoczna, bezwonna i nietoksyczna para, która tworzy na powierzchni ochroną warstwę. Zabezpiecza ona przed rozpoczęciem procesu korodowania na odsłoniętych powierzchniach metalowych.

Popularne tagi : VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

Zadzwoń:
+48 42 633 53 73
Zobacz stronę:
http://excor.pl/technologia/
inhibitor korozji

Dojazd: