Schody dębowe – trwałe i eleganckie

Urządzając dom musimy dbać nie tylko o atrakcyjny wystrój wnętrz. Równie ważna jest trwałość wybranych sprzętów i materiałów. Uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem jest drewno. Decydując się na drewniane meble, podłogi czy schody możemy być pewni, że zawsze będą mieścić się w panujących trendach. Drewno szczególnie dobrze sprawdzi się jako materiał idealny na schody czy podłogi. Pozostaje jedynie podjąć decyzję jakie wybrać.

 

Solidny jak dąb – czyli schody idealne

Drewno dębowe ma najwyższą klasę ścieralności spośród wszystkich drzew rodzimych. Oznacza to, że jest najbardziej trwałe. Idealnie więc nadaje się na schody. Zarówno te prowadzące na wyższe kondygnacje w domu jednorodzinnym jak i zlokalizowane bliżej wejścia, najczęściej uczęszczane. Dużym atutem będzie również szlachetny wygląd drewna dębowego. Jeśli chcemy, można je dodatkowo polakierować. Nada to schodom ładny, delikatny połysk i uchroni je przed zarysowaniami.

Istotny jest również fakt, że dąb posiada sporo odcieni drewna. Dzięki temu z łatwością dobierzemy taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Wybierając drewno na schody warto zwrócić uwagę na słoje i sęki, dodadzą one unikalnego wyglądu naszemu wnętrzu.

Porównując dębowe schody z innymi rodzajami drewna na pewno zauważymy, że są one nieco droższe. Warto jednak zauważyć, że jest to inwestycja na lata. I choć musimy zapłacić za nie więcej, dłużej będziemy się cieszyć ich pięknym wyglądem. Wybierając schody dębowe unikniemy również niepotrzebnych stresów związanych z uszkodzeniami, które często powstają na bardziej delikatnym drewnie.

Dąb idealnie nadaje się nie tylko na schody pełne, ale również ażurowe. Drewno jest nie tylko trwałe, ale stanowi solidną podporę, która bez problemu udźwignie nasz ciężar. Można również zastosować dąb jako okładzinę do schodów betonowych.

Artykuł powstał przy współpracy producenta schodów dębowych helta.pl