Jak i gdzie przechowywać materiały budowlane?

Firmy zajmujące się dystrybucją artykułów budowlanych potrzebują dużej powierzchni magazynowej do składowania towarów. Asortyment materiałów wykończeniowych i budowlanych jest na tyle zróżnicowany, że nawet zaopatrzenie się w podstawowe i najczęściej poszukiwane przez klientów produkty, takie jak choćby płyty karton-gipsowe i styropian, wymaga przeznaczenia na nie magazynu o dużym metrażu.

Nie należą do rzadkości sytuacje, że firma na początku swojej działalności nie posiada jeszcze wystarczających środków na zainwestowanie w budowę stacjonarnego magazynu. Może też być i tak, że w miarę rozwoju firmy i wzbogacania oferty sprzedażowej zaczyna brakować powierzchni magazynowej. Czy w takich przypadkach ponoszenie wysokich kosztów i przechodzenie długotrwałej procedury w urzędach związanej z pozyskiwaniem pozwolenia na budowę jest nieuniknione?

Szybciej i taniej

W sytuacji, gdy potrzebujemy w krótkim czasie utworzyć powierzchnię magazynową, sprawdzonym rozwiązaniem są hale magazynowe. Cena namiotu przemysłowego wysokiej jakości jest znacznie niższa niż koszt magazynu murowanego czy blaszanego.

Jeśli nie jesteśmy do takiej opcji przekonani lub nie jest to dobry dla firmy czas na ponoszenie nawet niewielkich, ale jednak dodatkowych wydatków, może to być również hala magazynowa na wynajem. Wypożyczenie namiotu nie tylko rozwiąże problem brakującej powierzchni na magazynowanie artykułów budowlanych. Pozwoli także na przetestowanie nowego rozwiązania i podjęcie decyzji o ewentualnym zakupieniu składanej hali. Decydując się na nabycie lub wynajem namiotu przemysłowego, wyeliminujemy również konieczność realizowania czasochłonnej i kosztownej inwestycji, jaką jest budowa magazynu murowanego lub blaszanego.

Magazyn nie tylko tymczasowy

W związku z tym, że dostępne na rynku hale namiotowe mają solidną konstrukcję i są bardzo trwałe, zdecydowanie się na taki wariant nie oznacza wcale, że będzie to rozwiązanie jedynie tymczasowe i prowizoryczne. Namiot przemysłowy skutecznie chroni magazynowane towary przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych, takich jak wiatr, śnieg, deszcz czy intensywne nasłonecznienie, i stanowi doskonałą alternatywę magazynu stacjonarnego. Stabilny stelaż hali namiotowej pokryty jest wytrzymałą i wytworzoną przy użyciu innowacyjnej technologii tkaniną, która przepuszcza światło słoneczne. Eliminuje to konieczność oświetlania w dzień namiotu magazynowego, co dodatkowo podnosi komfort jego użytkowania.