Fakty i mity na temat wylewek

Budując dom czy remontując mieszkanie czerpiemy informację ze wszystkich możliwych źródeł – z internetu, telewizji czy opinii innych osób. Musimy jednak wiedzieć, że branża budownicza zmienia się tak jak każda inna – niektóre z informacji mogą być przestarzałe lub zupełnie nieaktualne. Nie inaczej jest w przypadku wyboru wylewki – musimy pamiętać o weryfikacji wszystkich informacji jakie znajdziemy!

Z jakich miejsc czerpać informacje?

Najlepszym źródłem pewnych informacji są portale branżowe oraz blogi firmowe. Czy ktoś inny będzie w stanie przekazać nam bardziej pewną i sprawdzoną wiedzę? Zazwyczaj są to osoby które zajmują się daną technologią na co dzień – w tego typu kwestiach długoletnie doświadczenie jest niezastąpione.

Wylewka cementowa czy anhydrytowa?

Podjąłeś decyzję o budowie domu. Interesujesz się wylewką cementową i wylewką anhydrytową w Łodzi. Co weźmiesz jako pierwsze pod uwagę przy wyborze? Zapewne będzie to cena. Jest to całkiem naturalne. Inwestycja jaką jest budowa domu pochłania bardzo duże nakłady finansowe i staramy się w miarę możliwości ograniczyć wydatki. Niestety w tej kwestii trudno oszacować konkretne koszta. Zarówno cena wylewki cementowej jak i wylewki anhydrytowej zależy od wielu czynników: powierzchni posadzek, rodzaju materiałów czy grubości wylewki. Dodatkowo cennik takich usług oraz materiałów różni się w zależności od regionu w jakim się znajdujemy.

Załóżmy, że zdecydowałeś się na ogrzewanie podłogowe. Które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej korzystne? Wykorzystanie wylewki cementowej czy anhydrytowej? Biorąc pod uwagę współczynnik przewodzenia ciepła niewątpliwie lepszym wyborem będzie jastrych anhydrytowy. Dzięki wyższemu współczynnikowi przewodzenia ciepła podłoga będzie się szybciej nagrzewać oraz szybciej schładzać jeśli zdecydujemy się na wyłączenie ogrzewania.

Kolejną zaletą wylewki anhydrytowej jest jej płynna konsystencja. Dzięki temu decydując się na ogrzewanie podłogowe, jesteśmy w stanie idealnie wypełnić przestrzeń między rurami. Wylewka cementowa ma konsystencje półsuchą co znacznie utrudnia cały proces.

Na korzyść wylewki anhydrytowej przemawia również fakt, że nie wymaga ona stosowania zbrojenia, co w przypadku wylewki cementowe jest niezbędne.

Jak widzimy w przypadku budowy domu z ogrzewaniem podłogowym najlepszym wyjściem jest wybór wylewki anhydrytowej. Niestety musimy pamiętać, że nadaje się ona tylko i wyłącznie do pomieszczeń suchych wewnątrz domu. Pomieszczenia takie jak kuchnia i łazienka są stale narażone na działanie wody i wilgoci – w tego typu pomieszczeniach warto zdecydować się na inny rodzaj wylewki.