Posadzki anhydrytowe, a betonowe – które wybrać?
Jastrych anhydrytowy to nowe rozwiązanie w dziedzinie budownictwa. Jest to wylewka podłogowa, która od jakiegoś czasu z powodzeniem wypiera tradycyjny cement. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wybieramy stare, sprawdzone rozwiązania, nie znając zalet nowych technologii. Czym więc różni się anhydryt od wylewki cementowej?
Jastrych anhydrytowy
To wylewka samopoziomująca, dzięki czemu możemy uzyskać gładką powierzchnię bez dodatkowego wysiłku. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania, jest przewodnictwo cieplne, które ma znaczenie zgłasza w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Grubość jastrychu nad rurkami grzewczymi może być zredukowana do 30 mm, dzięki czemu całość będzie się szybciej nagrzewać i lepiej trzymać temperaturę. Warto też wspomnieć, że wylewka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia, a chodzić po niej można już po dwóch dniach wysychania.
W porównaniu do klasycznego cementu, którego gładkość i trwałość zależy w największej mierze od doświadczenia i umiejętności wykonawcy, anhydryt wypada bardzo dobrze, z pewnością jest to rozwiązanie, które warto zastosować zarówno w domu, jak i biurze.
Co warto wiedzieć?
Pamiętaj, że wykonanie wylewki anhydrytowej nie jest proste, zwłaszcza, jeśli pomieszczenie ma nieregularne kształty lub przewężenia. Dlatego bardzo ważne będzie znalezienie wykonawcy z doświadczeniem, który poradzi sobie w każdej sytuacji. Jeśli szukasz firmy posadzkarskiej, Tempo Sp. J. będzie doskonałym wyborem – wylewki podłogowe Łódź.
- Profesjonalna obsługa najmu w Warszawie – klucz do udanego wynajmu nieruchomości - 23 sierpnia 2023
- Usługa kominiarska – zapewnienie bezpieczeństwa i efektywności twojemu domowi - 17 sierpnia 2023
- Armatura łazienkowa Lublin – armatura do Twojego domu - 18 listopada 2022