Namiot zamiast magazynu?

Jeżeli stoisz przed koniecznością zorganizowania przestrzeni magazynowej – informacja o namiotach magazynowych może Cię zainteresować. Czy to dobra alternatywa dla klasycznych magazynów?

 

Murowane czy stalowe przestrzenie magazynowe to dobrze znany sposób na przechowywanie materiałów. Jednak już jakiś czas temu na rynku pojawiła się alternatywa dla tych “klasycznych” magazynów. To namioty magazynowe. Wzrost popularności tego rozwiązania wpłynął na działania producentów, którzy zaczęli sukcesywnie podnosić jakość produkowanych namiotów, a także powiększać ofertę.

 

Dlaczego namioty to rozwiązanie warte uwagi? Jakie są ich korzyści i czy rzeczywiście to rozsądna alternatywa dla murowanych i stalowych magazynów?

 

Namiot magazynowy – korzyści

Jedną z najczęściej wymienianych korzyści w zakresie namiotu magazynowego – szczególnie wówczas, gdy porównujemy je do murowanych magazynów – jest cena. W tym zakresie namioty rzeczywiście są znacznie bardziej korzystnym wyborem – ich cena nie tylko jest znacznie niższa (co przekłada się na niższy jednorazowy wydatek). Tradycyjne, murowane czy stalowe magazyny wymagają nie tylko zakupu materiałów. Nabywca ponosi jeszcze koszty budowy, koszty administracyjne, a co więcej – często także większe koszty związane z eksploatacją.

 

Kolejnym atutem namiotów jest ich mobilność. Rozstawienie wielu konstrukcji jest nie tylko proste, ale także szybkie. Wiele modeli dostosowano zarówno do rozłożenia na twardym podłożu, takim jak na przykład asfalt czy beton, ale także na znacznie bardziej miękkim – jak na przykład trawa.

 

Z mobilnością namiotów wiąże się jeszcze jeden istotny aspekt – możliwe jest ich transportowanie czy zmienianie położenia, a co za tym idzie – nabywca nie musi przejmować się sprawami administracyjnymi, które musiałby załatwić w przypadku budowy magazynu.

 

Są tanie i mobilne – ale co z bezpieczeństwem? Trudno byłoby wrzucić wszystkie namioty do jednego worka. Możliwości w zakresie przechowywania materiałów są naprawdę zróżnicowane. Coraz częściej wykorzystuje się bardzo trwałe materiały – zarówno konstrukcji, jak też plandeki – które skutecznie chronią przechowywane materiały przed różnymi warunkami atmosferycznymi.