Minimalistyczne domy na każdą kieszeń

Najlepsze w przyjmowaniu minimalistycznego stylu życia jest to, że nie jesteś do pewnego stopnia ograniczony stylem, kształtem, a nawet rozmiarem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małego domu do łatwej relokacji, czy zielonego (energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska) projektu do życia przez lata, na pewnym etapie będziesz musiał dokonać wyboru. 

Minimalistyczne domy są jednymi z najtańszych, ponieważ skupiają się na potrzebach i wycinają drobiazgi. Oferując to, co najlepsze, możesz uzyskać wspaniały dom, który pozwala spędzać więcej czasu z rodziną, zamiast martwić się o płacenie za niego dużych kwot lub utrzymanie większego, bardziej złożonego domu. Ale nie myśl, że minimalizacja oznacza, że musisz poświęcić lub pójść na skróty w dziale projektowania domu, lub udogodnień. 

Wprowadzenie do minimalizmu

Większość ludzi ma różne wyobrażenia na temat tego, co naprawdę oznacza minimalistyczny dom. Czy jest to podstawowy układ z naciskiem na wydajność? A co z powierzchnią kwadratową? Czy może on zawierać projekt domu piętrowego z dodatkowymi sypialniami? A przede wszystkim, czy minimalistyczny projekt może nadal mieć swoją niepowtarzalną osobowość?

Odpowiedzią na wszystkie te pytania jest głośne „Tak!” Prawda o minimalistycznych domach na każdą kieszeń jest taka, że oferują wszystko, czego potrzebujesz, ale w wydajnym pakiecie. Koncentrując się na inżynierii opartej na wartościach, minęły czasy, kiedy trzeba było martwić się o pomieszczenia, z których prawie nie korzystasz. Pożegnaj się z dodatkowymi przestrzeniami, w których gromadzi się kurz. Zachęcamy do jak najlepszego wykorzystania domu za swoje pieniądze, ale oczywiście oznacza to różne rzeczy dla różnych osób. Skoncentruj się na projektach małych domów , które mają dokładnie to, czego potrzebujesz — nie więcej, nie mniej. 

Minimalistyczne domy można znaleźć we wszystkich kształtach i rozmiarach. Dodatkowo mogą pomieścić praktycznie każdą rodzinę.

Prosty styl i dużo komfortu

Jedną z najlepszych rzeczy w projektach małych domów na każdą kieszeń jest ich koncentracja na uniwersalnym komforcie. Ograniczając przepych, mogą one zająć typowe i najczęściej używane przestrzenie w Twoim domu i podkręcić je, co pozwoli Ci poszerzyć budżet i zwiększyć przyjemność.

Kiedy zobaczysz projekty małych domów reklamowane w czołówce minimalistycznych kolekcji domowych od razu się w nich zakochasz. Chowane łóżka i składane stoły obiadowe to tylko niektóre z kreatywnych dodatków, które czynią je tak funkcjonalnymi. Kompaktowe kuchnie z pełną obsługą ułatwiają przygotowywanie posiłków. Mogą mieć również przestronne łazienki ze wszystkim, czego oczekujesz. Chcesz być super zielony? Wyposaż swoje łazienki w toalety do recyklingu wody i/lub kompostowania. Zwiększ oszczędności, dodając niektóre z tych ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska funkcji.

Minimalistyczne style dla każdego

Popularność minimalistycznych projektów domów wzrosła, ponieważ społeczeństwo kładzie większy nacisk na maksymalne wykorzystanie każdej złotówki. Wybierając jeden z tych projektów tanich domów, uzyskasz świetny zwrot z inwestycji na długie lata!