Marzysz o roletach z drewna? Sprawdź, ile to będzie kosztować!

Rolety lub żaluzje z drewna są niebanalną ozdobą okna. Szczelnie chronią przed nadmiarem słońca oraz osłaniają przed widokiem z zewnątrz. Niestety jednak, nie są tanie. Ich cena zależy od rodzaju drewna oraz od jakości systemy rozsuwania. Poniżej przeanalizujemy, ile może kosztować zakup i montaż rolet drewnianych oraz jak sprawić, aby koszt sprawienia sobie drewnianych rolet w domu był jak najniższy!

Wielkość lameli i całkowita powierzchnia rolet
Pierwszym czynnikiem wpływającym na to, ile kosztują żaluzje drewniane Poznań jest ich wielkość. Im większa powierzchnia, tym oczywiście ten koszt będzie większy. Jednak to nie wszystko. Zdarza się, że okna o łącznie mniejszej powierzchni będą czasami tańsze w kwestii zrobienia na nich rolet niż okna większe wówczas, gdy rolety muszą być podzielone na wiele mniejszych segmentów, z których każdy musi mieć oddzielny system rozwijania. W dalszej kolejności, na cenę będzie wpływała szerokość lameli. Im większa, tym całkowity koszt będzie wyższy.

Rodzaj drewna, z którego wykonana jest roleta
Kolejną sprawą, która bezpośrednio wpłynie na koszt montażu rolet drewnianych na oknach w mieszkaniu lub domu to oczywiście rodzaj wybranego drewna. Najtańsze są rolety sosnowe. W dalszej kolejności, z orzecha. Najdroższe natomiast są rolety z drewna egzotycznego. Cena za żaluzje drewniane ponadto wzrasta, gdy należy dodać do nich specjalne malowanie, laminowanie lub bejcowanie.

Rodzaj mocowania rolety do okna
Zamawiając rolety na wymiar koniecznie zweryfikujmy, w jaki sposób są one instalowane do okien. Najtańsza opcja to montaż na wiertarkę. Nieco droższe będą rolety i żaluzje instalowane na oknie za pomocą specjalnych zaczepów. Z drugiej jednak strony, montując rolety na wymiary Poznań w sposób nieinwazyjny ochraniamy się przed koniecznością tkwienia przy jednym wyborze przez czas dłuższy niż tego chcielibyśmy. Z czasem nasze gusta mogą się zmienić, tak jak zmienić się może aranżacja pomieszczenia z roletami. Wraz ze zmianami, może okazać się, że wymiana rolet jest koniecznością. Warto mieć wtedy możliwość zdjęcia ich z okien i przekazania dalej, bez odsłaniania nieodwracalnych zniszczeń na ramach okien lub ścian. Taka tymczasowość rozwiązania polegającą na zawieszeniu rolety na oknie ma szczególne znaczenie dla osób, które jedynie wynajmują mieszkanie z założeniem, że po kilku latach lokum opuszczą. W takiej sytuacji, rolety można zabrać ze sobą. Gdy są w uniwersalnych rozmiarach, z powodzeniem zawisną w kolejnym oknie.