Jak idealnie urządzić przedpokój?

Aranżując wnętrze domu, często koncentrujemy się głównie na tym, jak będzie się prezentował pokój dzienny, w którym spędzamy najwięcej czasu i w którym przyjmujemy gości. Zdarza się przy tym, że – wychodząc z założenia, iż jest to tylko pomieszczenie przechodnie – nie przywiązujemy dużej wagi do tego, co znajdzie się w przedpokoju i w jakim stylu zostanie urządzony.

Przedpokój – wizytówka domu

 

Chociaż salon jest rzeczywiście ważnym i najbardziej reprezentacyjnym miejscem w każdym mieszkaniu, to warto jednocześnie poświęcić sporo uwagi właściwemu wystrojowi i wyposażeniu przedpokoju, który nie tylko prowadzi do pozostałych pomieszczeń, ale też stanowi wizytówkę domu i miejsce, które osoba nas odwiedzająca po przekroczeniu progu widzi jako pierwsze.

Przedpokój to również pomieszczenie, w którym zostawiamy po przyjściu do domu kurtki, płaszcze, buty i parasole. Przebywając w zaciszu domowym, przez przedpokój wielokrotnie też przechodzimy. Ważne jest więc, by było to miejsce przestronne i funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne pod względem wizualnym oraz wkomponowane w aranżację całego domu.

 

Jak optycznie rozświetlić i powiększyć przedpokój?

 

W przedpokoju, który zwykle, w przeciwieństwie do salonu, jadalni czy kuchni, jest pomieszczeniem niedoświetlonym, doskonale sprawdzą się meble w zawsze modnym i ponadczasowym odcieniu klasycznej bieli.

Komoda do przedpokoju i szafki do przedpokoju w tym kolorze oraz szafa biała przesuwna optycznie powiększą i rozświetlą całe pomieszczenie. Szafka na buty biała idealnie skomponuje się z białym wieszakiem na ubrania oraz lustrem w białej ramie, które dodatkowo zwiększy wizualnie przestrzeń przedpokoju.

Białe szafki na buty, szafy i komody do przedpokoju będą doskonale się prezentować zarówno w domach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Oszczędne w formie białe meble do przedpokoju zawsze się prezentują dobrze, niezależnie od tego, z jakim kolorem ścian czy elementami dekoracyjnymi zostaną zestawione.

 

Jaki przedpokój jest funkcjonalny?

 

Mankamentem przedpokoju jest często jego niewielki metraż, jak również to, że jest wąski i przez to nieustawny. Przy takich ograniczeniach trudno jest sprawić, by przedpokój się atrakcyjnie prezentował. W tym niezbyt przestronnym miejscu, w którym przechowuje się buty, płaszcze, szaliki, torebki i parasole, nie jest łatwo także na co dzień zachować porządek.

Optymalnym rozwiązaniem tych problemów może być pojemna biała szafka na buty oraz szafa biała przesuwna na ubrania. Do przechowywania apaszek, szalików, rękawiczek i czapek przyda się z kolei utrzymana w tej samej tonacji kolorystycznej komoda do przedpokoju.

Białe szafki na buty oraz szafa i komoda w tym kolorze pomogą funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń i łatwo zachować porządek, a tym samym podnieść komfort korzystania z przedpokoju.

 

Jeśli chcesz urządzić swój przedpokój, skorzystaj z oferty https://sklep.akord.net.pl/68-przedpokoj