Sztuczna choinka – 5 powodów, by ją polubić

Nawet jeśli Boże Narodzenie kojarzy ci się przede wszystkim z zapachem świerku, jodły czy żywicy wypełniającym cały dom, nie powinieneś przechodzić obojętnienie wobec zalet sztucznych choinek, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jeśli w natłoku świątecznych przygotowań nie masz czasu na poszukiwanie naturalnego drewka, sprawdź, jak wiele korzyści może zaoferować sztuczna choinka. Z nią święta również będą niezapomniane.

 

  1. Sztuczna choinka na wiele lat
  2. Przyjazna alergikom i dzieciom

  3. Nie gubi igieł i nie wysycha

  4. Nie brudzi mieszkania żywicą

  5. Szybki i łatwy montaż

 

Sztuczna choinka na wiele lat

 

Kupując dobrej jakości sztuczną choinkę, mamy spokój z szukaniem drzewka co najmniej na kilka świątecznych sezonów. Sztuczne choinki charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, a ich wysoka jakość wykonania będzie gwarantem wielu wspólnie spędzonych świat w blasku syntetycznego drzewka – bez konieczności jego wymiany.

 

Przyjazna alergikom i dzieciom

 

Zarówno osoby uczulone na świerk lub sosnę, jak i małe dzieci, z pewnością docenią walory sztucznej choinki. Nie uczula, nie ukłuje, nie powoduje podrażnień – w przypadku najmłodszych domowników ma to ogromne znaczenie, bo przecież doskonale wiemy, że żaden maluch nie przegapi okazji, by dotknąć świerkowej lub jodłowej gałązki swoimi delikatnymi rączkami.

 

Nie gubi igieł i nie wysycha

 

Urok żywej choinki jest bezdyskusyjny, ale… bardzo krótkotrwały. W ogrzewanych mieszkaniach większość choinek nie dotrzymuje do Nowego Roku, przez co świąteczny klimat ulatnia się zdecydowanie zbyt szybko. Sztuczna choinka postoi tak długo, jak długo sami będziemy chcieli przezywać radość świąt.

 

Nie brudzi mieszkania żywicą

 

Piękny zapach żywicy to niestety niejedyna jej cecha. Substancja ta pokrywa żywe drzewa, przyciągając kurz, a w domu może powodować ciężkie zabrudzenia ścian, podłóg czy mebli. Warto zdawać sobie z tego sprawę, aby mieć pewność, że w czasie świat nasze mieszkanie będzie prezentowało się czysto i schludnie. A dla miłośników żywicznego zapachu, ciekawą alternatywą będą świece zapachowe o tym pięknym aromacie.

 

Szybki i łatwy montaż

 

Kolejna zaleta, jaką może pochwalić się sztuczna choinka, jest łatwość jej zamontowania. W zestawie do drzewka kupujemy również stojak, co pozwala szybko i łatwo złożyć nasze drzewko w dowolnym pomieszczeniu. Zajmie to kilka minut i będzie bardzo łatwe. Montaż sztucznej choinki nie wymaga siły, dlatego nie ma osoby, która nie byłaby sobie w stanie z tym zadaniem poradzić. Nie masz czasu na bieganie po sklepach, a potrzebujesz sztuczną choinkę? Kupuj choinki online!