Wnętrza w stylu retro – urządzamy stylowe mieszkanie

Nie jesteś miłośnikiem minimalistycznych wnętrz w nowoczesnym stylu, z kolei stylistyka klasyczna bądź glamour jest dla Ciebie zbyt bogata? Zatem może to właśnie wnętrza w stylu retro będą tym, co zdecydowanie najbardziej przypadnie Ci do gustu. Ta pełna nawiązań do czasów sprzed kilku dekad estetyka łączy bowiem w sobie sporą dozę przytulności z możliwością wyrażenia poprzez wystrój mieszkania swojej osobowości oraz niepowtarzalnych upodobań. Jeśli szukasz odpowiedzi, jak urządzić mieszkanie w stylu retro, koniecznie zapoznaj się z naszym kompendium wiedzy na ten temat.

Nie bój się meblościanek!

Mebel, który w naszym kraju chyba najbardziej kojarzy się z czasami PRLu, jest właśnie osławiona meblościanka. Przez jednych kochana, przez drugich znienawidzona nadal budzi spore emocje jako element wystroju wnętrz. Na szczęście jednak współczesne meblościanki nie trącają już kiczem, a wręcz przeciwnie – potrafią swoją kolorystyką oraz zdobieniami zachwycić nie tylko domowników, ale i odwiedzających nasz mieszkania gości. Pamiętaj jednak, aby wybrać meblościankę, która nie przytłoczy stylistycznie całego wnętrza. W tym celu postaw na mebel, którzy będzie niższy niż sufity w Twoim mieszkaniu, a oprócz tego koniecznie zdecyduj się na wariant z efektownymi przeszkleniami.

Postaw na drewno i materiały wysokiej jakości

Mieszkania sprzed kilku dekad wypełnione były meblami wykonanymi z prawdziwego drewna. Podobnie na podłogach królował niepodzielnie drewniany parkiet, zaś wśród tekstyliów próżno było szukać syntetycznych materiałów. Współczesny styl retro w mieszkaniu powinien bazować właśnie na wykorzystaniu materiałów wysokiej klasy – dlatego wybieraj meble drewniane, zamiast tych z płyty wiórowej, zaś na podłodze wystrzegaj się paneli podłogowych, zamiast których wybierz prawdziwe drewno. Dzięki temu Twoje mieszkanie nie będzie wyglądać tandetnie, gdyż szlachetne materiały wydobędą subtelne piękno stylistyki retro.

Tapicerowane meble odmienią Twoje wnętrze

W czasach PRLu do najbardziej wyrazistych mebli w każdym mieszkaniu należały wypoczynkowe meble tapicerowane. W przeciwieństwie do święcących obecnie triumfy sof oraz foteli zupełnie gładkich, w stylistyce retro zdecydowanie dominowały charakterystyczne wzory. Dlatego pragnąć nadać swojemu retro salonowi niepowtarzalnego charakteru spraw sobie wygodną sofę, które jednocześnie ozdobiona zostanie wzorzystą, kolorową tapicerką. Jeżeli sporych rozmiarów kanapa w wyrazisty deseń to dla Ciebie zbyt wiele, spróbuj odważyć się przynajmniej na jeden tapicerowany w stylu retro fotel. Więcej inspiracji znajdziesz na www.MebleZaGrosze.pl