Jak zabezpieczyć wylewkę anhydrytową przed mokrymi pomieszczeniami?

Temat oddziaływania wilgoci na wylewkę anhydrytową niestety bardzo często pojawia się już po podpisaniu wielu umów z kontrahentami, kiedy jeszcze nie byliśmy świadomi istnienia tego problemu. A właściwie, to na czym on polega? Ten rodzaj wylewki nie jest przystosowany do miejsc, w których panuje ciągła wilgoć, jak chociażby myjnie samochodowe czy kuchnie przemysłowe. Nie znaczy to jednak, że możemy zastosować go w naszej łazience czy garażu. Ważne będzie jednak wykonanie odpowiednich zabezpieczeń.

Przygotowanie izolacji przeciwko wilgoci

Jest to niezbędny krok, od którego w 99% przypadków zdecydowanie powinniśmy rozpocząć. Warto też zastosować dodatkowe uszczelniacze – może to być folia w płynie lub szlam uszczelniający. Dobrą praktyką będzie zalanie miejsc łączenia ściany i podłogi standardową, cementową wylewką.  Po wykonaniu powyższych zaleceń, nic nie powinno stać na przeszkodzie aby wykorzystać ten niezwykle doceniany materiał.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące wykorzystania wylewka anhydrytowa w mokrych pomieszczeniach, skontaktuj się ze specjalistami z firmy Tempo SPJ.

Zadzwoń:
+48 509 293 183
Zobacz stronę:
https://www.tempo-spj.pl/