Łyżka do mieszania betonu ładowarką

Efektywność pracy firmy budowlanej wynika przede wszystkim z posiadanych narzędzi, maszyn oraz wiedzy i umiejętności pracowników. Robotników w tym przypadku można zawsze doszkolić, wysłać na kursy, aby poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności. Narzędzia i maszyny trzeba będzie zakupić. W wielu przypadkach bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie inwestycja we własną ładowarkę kołową, czy też koparko-ładowarkę, którą dodatkowo wyposażymy w mieszalnik do betonu.

Montaż i eksploatacja łyżki do betonu

Oczywiście w kwestii eksploatacji samej koparko-ładowarki nie trzeba za dużo się rozpisywać, gdyż każdy bardzo dobrze wie, do jakich prac tego typu maszyna może być wykorzystana. Każdy też zdaje sobie sprawę, jak wiele korzyści przynosi jej posiadanie. Tutaj więc zajmiemy się samą łyżką do betonu, gdyż jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, jeśli weźmiemy pod uwagę, fakt, od jak dawna wykorzystywane są koparko-ładowarki a od jakiego czasu stosuje się także łyżki do betonu.

Montaż łyżki do betonu jest banalnie prosty. W ciągu kilkunastu minut będziemy przygotowani do przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy. Wystarczy odpiąć standardową łyżkę a w jej miejsce zamontować łyżkę do betonu. Oczywiście musi ona być odpowiednio dobrana względem posiadanej ładowarki, zarówno pod kątem wagi, jak i pod kątem przyłącza. Potem wystarczy jedynie podłączyć do łyżki hydraulikę z maszyny i mamy gotowe narzędzie pozwalające przygotowywać beton na placu budowy.  Warto tutaj jedynie pamiętać jeszcze o tym, aby po każdorazowym użytkowaniu łyżki, starannie wyczyścić wnętrze mieszalnika, w celu zachowania jego sprawności przez jak najdłuższy czas.

Zalety posiadania łyżki do mieszania betonu

Warto sobie tutaj także wyszczególnić wszystkie najważniejsze zalety posiadania ładowarki z łyżką do mieszania betonu. Jest ich stosunkowo sporo, wobec czego warto skupić się na tych najważniejszych, a zaliczać do nich będziemy po kolei:

Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy

Możliwość przygotowywania betonu różnej konsystencji – beton suchy, półsuchy i mokry

Możliwość przygotowywania betonu ze żwirem

Łatwość dystrybucji betonu po rozległym placu budowy

Skrócenie czasu przygotowania betonu – betoniarka nie będzie tak samo efektywna, zaś zamawianie betonu z betoniarni także wymaga długiego czasu oczekiwania na dostawę.

Generalnie rzecz więc ujmując, mamy tutaj do czynienia z dobrym i pożytecznie wpływającym na efektywność pracy budowlanej narzędziem. Własna łyżka do betonu będzie bardzo dobrym narzędziem, przyczyniającym się do ułatwienia pracy w zakresie przygotowywania betonu, toteż inwestycja w nie, będzie jak najbardziej uzasadniona z ekonomicznego punktu widzenia.